Kuidas saab viia saunamaja krundi tagumisse nurka?

Pinnasematid võimaldavad 20 tonnisel veoautol sõita koos saunamajaga üle kevadiselt pehme pinnase.

Sinu aias on saunamaja jaoks ideaalne koht kindlasti olemas.

Tore küll, aga kohe tekib küsimus, kuidas see saunamaja sinna saab? Tundub esmapilgul liialt keeruline ettevõtmine? Tegelikult ei ole. Sul on selleks õigupoolest isegi päris palju võimalust ja kohe teeme nendega lähemalt tutvust.

Enne kui edasi loed, siis üks oluline nõuanne sulle.

Tee endale tegevusplaan. Mõtle kõik sammud mitu korda läbi ja kirjuta need üles. Igale sammule mõtle välja ka varuvariant. Juhul kui esimene mõte ei peaks mingil põhjusel toimima, saad koheselt käiku lasta plaani-B.

Sul on tõenäoliselt vähemalt üks neist seitsmest probleemist:

1. autovärav on liiga kitsas ja veoauto ei mahu koos saunamajaga sisse sõitma 

2. puud ja põõsad on ees

3. maapind on liiga pehme, auto võib kinni jääda

4. ei tahaks ilusat muru ära rikkuda

5. õhuelektriliinid on ees, kraana ei mahu tõstma

6. liiga ebatasane maapind, veoauto ei saa üle küngaste sõita

7. krunt on kitsas ja auto ei mahu maja kõrvalt mööda sõitma

Anname nüüd igale eelnimetatud probleemile lahenduse:

1. Kui veoauto koos saunamajaga väravast läbi ei mahu, siis tuleks saun üle värava sisse tõsta ja ajutiselt maha panna. Seejärel sõidab veoauto ilma saunata väravatest läbi, tõstab sauna uuesti endale peale ja jätkab oma teekonda.

Teise variandina tasuks mõelda, kas õnnestub üks väravapostidest korraks ära võtta ja hiljem tagasi panna. Juhul kui see ka ei toimi, on kolmas võimalus kutsuda appi kraana.

2. Põõsaid ja väiksemaid puid saab välja kaevata ja hiljem tagasi istutada. Juhul kui taim on suurem ja raskem, võite labidaga ringiratast pinnase läbi lõigata ja tõstmiseks kasutada sama kraanat, mis toimetab kohale ka saunamaja. Konksu otsa saab siduda köie ja sellega saab edukalt tõsta.

3. Pehme pinnase korral on abiks pinnasekaitsematid, mida saab laotada veoauto rataste alla. Nii ei vaju auto maasse, ega kahjusta seeläbi ka muru. Pinnasekaitsematte saab laenutada kõigist suurematest tööriista rendipunktidest(Cramo, Ramirent jne). Muuseas on neid ka üsna soodne rentida.

4. Muru rikkumise vastu aitavad samuti pinnasekaitsematid, millest sai pikemalt juttu tehtud eelmises punktis. Aga kui muru katavad ka kõnniteeplaadid, peenrad, purskkaev või mud iluasjad, tuleb appi võtta kraana.

5. Õhuelektriliine kohtab tavaliselt vanemates elamurajoonides. Paljudele tuleb see üllatusena, et Elektrilevi teeb teenuse korras ka ajutisi elektrikatkestusi ja võtavad soovi korral korraks elektriliinid maha. Tehke paring Elektrilevi koduleheküljelt elektrilevi.ee Uuselamurajoonides on elektriliinid valdavalt juba maasse paigaldatud ja seal seda muret pole.

6. Kui sinu sauna asukohale saab ligi ainult üle põllu või niidu sõites, saab paigaldusele kaasata suurema traktori või teleskooplaaduri ehk rahvakeeli “upitaja”. Need masinad sõidavad kerge vaevaga üle küngaste  ja konaruste. Nool või kopp tuleb tõsta ette diagonaalsesse asendisse ja selle külge tuleb kinnitada tõstetropid.

NB! Transpordil tuleb arvestada sellega, et saun kipub troppide küljes kõikuma. Kinnita maja nurkadesse pikemad köied või nöörid, millest tõmmates saaks maja liikumise ajal stabiilsena hoida.

7. Sellisel juhul jääb üle ainult kraanaga tõste. Seegi pole mingi ilmaime. Kui elad mõnes suuremas linnas või selle lähedal, siis leidub sinu lähedal vähemalt üks või koguni mitu kraanateenuse pakkujat. Meie julgeme soovitada Kint Logistics OÜ-d. Küsi pakkumist: http://www.kintlog.ee

Kraana on abiks siis kui ükski muu nipp ei aita. Antud piltidel tõstab kraana saunamaja üle elumaja katuse ja paneb selle maha aia tagumisse nurka.

Loodame, et lahendasime sinu probleemi ära ja nüüd võid hakata oma saunaplaane ellu viima. Võid enda lahenduseni jõuda ka neid nõuandeid hoopis omavahel kombineerides.

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST

Jäta meile oma kontaktandmed, võtame sinuga ühendust esimesel võimalusel.