saunavaha – hea ja odav nõks sauna ilmekamaks muutmiseks

Sauna ehitades on sul võimalik valida peamiselt kolme erinevat tooni puidusordi vahel:

  • haab – kõige heledam saunapuit
  • lepp – helepruun, kerge punaka alatooniga
  • termotöödeldud haab – tumedam kuldpruun

Aga, mis siis, kui sulle ei meeldi pruunides toonides saun? Pole hullu, meile ka ei meeldi ja õnneks on selle vastu “rohtu”.

Internetis saunapilte vaadates oled näinud kindlasti musti, helevalgeid ja sügavhalle saunasid. Kuidas need tehtud on? Kohe seletan.

uus asi sauna viimistluses

Viimased 5-6 aastat on kauplustes müügil olnud toonitud saunavahad. Algul kõnniti neist purkidest igaks juhuks mööda, kuid viimastel aastatel on see õnneks rahva seas levima hakanud. Tugeva tõuke on andnud ka Soome elamumess, kus eestlased ideid otsimas käivad.

lihtne kasutada

Vaha kanna puidule polüesterkarvaga pintsliga, kuna see ei muutu kiiresti „tuustiks“. Pintsli laius vali 70mm, nii mahub seda otse 0,9 liitrisesse purki kasta. Nipp: hangi peale pintsli ka madala karvaga lakirull. Nii saad pintseldamisest jääva triibulise mustri ühtlaseks rullida, sama moodi teevad ka professionaalsed saunaehitajad.

odav soetada

Üks liiter vaha maksab ca 16€. Ühe liitriga saab tehtud umbes 8m2 pinda, kodusaunas kulub seega umbes 2-3 liitrist purki.

Nipp: sa ei pea leppima pakutavate valmistoonidega(valge, must ja hall), küsi teenindajalt värvikaarti ja vali ükskõik milline toon, absoluutselt kõiki värvitoone on võimalik segada. Segamise hind ca. 3 €.

efektne tulemus

Lumivalge või must voodrilaud jätab sinu saunast kindlasti kallima mulje, kui see tegelikult on. Kontrastiks tee lava valge või termo-pruun.

Nipp: vali voodrilauaks odav oksaga AB-kvaliteediga lepp ja vahata see süsimustaks, keegi ei tee kvaliteedil enam vahet – hoiad selle pealt raha kokku. Ägedaid ideid leiad näiteks ka lehelt http://etuovi.fi

ohutu

Tikkurila saunavaha kuulub kõige parimasse võimalikku ehitusmaterjalide heiteklassi M1. See tähendab, et kahjulikke aineid õhku ei aurustu.

tugev pinnakate

Saunavaha on algselt välja töötatud peamiselt lavade toonimiseks. See tähendab, et kulumiskindlus on väga kõrge, kui täpne olla, siis see on ca 8x tugevam kui harilik saunalakk(rahvakeeli saunasupi).

pea meeles

Kui soovid lõpptulemuseks mõnda täpset tooni nagu näiteks süsimust, lumivalge või sügavhall, pead toonitavaks materjaliks valima võimalikult heleda laua, soovitavalt haava. Muul juhul, kui kasutad leppa või termohaaba, muudab puidu alustoon tunduvalt lõpptulemust.

kokkuvõtteks

Saunavaha on üks meie vaieldamatu lemmiktoode. Ükski teine toode ei anna saunas sellise summa eest nii tugevalt nähtavat efekti. Pealekauba on tegu väga kvaliteetse asjaga. Soovitame kõigile!

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST

Jäta meile oma kontaktandmed, võtame sinuga ühendust esimesel võimalusel.